Opinie o Orange

8 września 2020 OPINIE 3 Komentarzy

Opinie o Orange

Typ: operator strukturalny

Na rynku: od 2005 roku

Zakres oferty: abonament, na kartę, subskrypcja, na firmę, internet mobilny, internet stacjonarny, telefon stacjonarny, pakiet łączony

 

Zalety Orange:

 1. oferty z telefonem od 0 zł
 2. bardzo duży wybór telefonów i innego sprzętu
 3. spore oszczędności z Orange Love
 4. atrakcyjne warunki pakietów
 5. rabaty dla par i rodzin
 6. bardzo częste akcje promocyjne

 

Wady Orange:

 1. często stosunkowo wysokie ceny
 2. abonament zwykle z umową na 24 miesiące
 3. dodatkowe raty za telefon

 

Centertel, Idea, Orange – ewolucja najstarszej sieci komórkowej w Polsce trwa od grudnia 1991 roku. Wtedy to powstała Polska Telefonia Komórkowa Centertel Sp. z o.o. Jako marka Orange dała się poznać Polakom we wrześniu 2005 roku, kiedy to zastąpiła dawną nazwę Idea. Na pewno kojarzysz pomarańczowe broszury reklamowe z ówczesnymi flagowcami, jak SPV (HTC na wyłączność Orange) czy fotograficznymi Sagemami!

 

Orange Polska to jeden z czterech największych operatorów GSM w naszym kraju. Obecnie zajmuje drugie miejsce (za siecią Play), do której traci naprawdę niewiele kart SIM. W jej bogatej ofercie znajdziesz nie tylko pakiety mobilne (abonament komórkowy, internet bezprzewodowy itd.), lecz również m.in. światłowód czy pakiety telewizji. 

Jedna oferta Orange = wiele usług!

Orange posiada oczywiście swoją fizyczną infrastrukturę, według niektórych najlepiej rozbudowaną spośród polskich operatorów. Jak jednak jest z ofertami dla przeciętnego Kowalskiego?

Warto wspomnieć tu przede wszystkim o prepaidzie. Orange (czy wcześniejsza Idea) ma długie tradycje w oferowaniu korzystnych pakietów na kartę, jak choćby legendarnej taryfy POP. Współcześnie wyróżnia się Orange Free za 30 zł z nielimitowanymi usługami i transferem 30 GB. Zgadza się – to jedna z najlepszych ofert na rynku!

Bardzo dobrze (przynajmniej pod względem jakości) prezentuje się także topowy abonament Plan Mobilny 75. W jego przypadku otrzymasz aż 70 GB w kraju! Jednej strony oferty abonamentowe Orange są bardzo proste i przejrzyste, z drugiej jednak – nie bardzo. Dlaczego? Orange proponuje 4 abonamenty w cenach 35, 45, 55 i 75 zł. Nie bawi się w oferowanie tego samego pakietu w wielu różnych opłatach (jak ma w zwyczaju Play i T-Mobile), lecz coś za coś. Pomarańczowi pobierają osobną opłatę za smartfona, choć często nie chcą za niego na początku ani złotówki. Wysokość rat zależy od wyceny telefonu. Miesięczne rachunki mogą więc wynieść niecałe 100 lub – w przypadku najnowszych modeli z górnej półki – nawet ponad 200 zł! 

Orange (oprócz prepaida) ma jeszcze jedną alternatywę dla osób preferujących ofertę bez telefonu. To subskrypcja Orange, a więc oferta w aplikacji telefonu.

Aktualna oferta Orange:

Korzystasz nie tylko z telefonu i internetu, lecz także z telewizji? Nie musisz już kupować tych usług oddzielnie – zamów je u Pomarańczowych! Orange Love to pakiet łączony, w którym dostaniesz w lepszej cenie abonament komórkowy, internet domowy, telewizję (od 109 do 189 kanałów), a także telefon stacjonarny. I to wszystko na jednym rachunku! Oszczędzisz nie tylko na usługach, bowiem operator często oferuje w nim smartfony (i inny sprzęt elektroniczny) w niższych cenach.

Jeżeli dobrze wybierzesz, możesz z całą rodziną sporo zyskać w Orange. Operator oferuje nie tylko częste promocje czy wyprzedaże telefonów, ale i dodatkowe bonusy dla przedłużających umowę. Jesteś zupełnie nowym klientem? Bez obaw! Za przeniesienie numeru do Orange otrzymasz 3 miesiące darmowego abonamentu komórkowego! 

Wybierz Orange, jeśli…

 • szukasz bardzo dobrej i kompleksowej oferty
 • szukasz jednej oferty łączącej kilka usług jednocześnie
 • szukasz oferty GSM z telefonem w zestawie startowym…
 • …zwłaszcza, gdy trafisz na jedną z promocji Orange
 • potrzebujesz bardzo dużo GB
 • potrzebujesz darmowy roaming UE
 • szukasz oferty dla całej rodziny
 • cenisz sobie liczne promocje i bonusy

 

Nie polecamy Orange, jeśli…

 • telefon wolisz kupić oddzielnie w sklepie
 • cenisz sobie przede wszystkim jak najniższe ceny bez względu na dodatki
 • w Twojej okolicy kuleje zasięg Orange

 

Masz już doświadczenia z operatorem Orange? Jeżeli tak, to pochwal się swoją opinią w komentarzu!

Przejdź na stronę Orange
Opinie o Orange

Oceny użytkowników (3)

Atrakcyjność oferty 4.3 /5
Obsługa klienta 3.7 /5
Zasięg sieci 4.3 /5
Bliskość salonów 4.3 /5

Opinie (3)

 1. Marcin W

  Uwiazalem się jak pies i nie mam czasu zajść do bok i przenieść się gdzieś indziej. Tragiczny zasięg, słaba infolinia i promki

 2. Anonim

  Korzystam dość długo z tego operatora. Na początku było trochę zamieszania, / jak ja to nazywam ,był to okres niemowlęcy/, teraz wszystko działa bez zarzutu. Jest OK.

 3. Anonim

  Korzystam już trzeci rok.

  – cena w porządku,
  – obsługa klienta też jest ok. (w salonie byłem 2 razy, ale zdecydowanie wolę obsługę przez telefon),
  – zasięg nie było nigdy problemów.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Atrakcyjność oferty
Obsługa klienta
Zasięg sieci
Bliśkość salonów