Opinie o PLUS

8 września 2020 OPINIE 2 Komentarzy

Opinie o PLUS

Typ: operator strukturalny

Na rynku: od 1996 roku

Zakres oferty: abonament, na kartę, mix, na firmę, internet mobilny, internet stacjonarny, pakiet łączony

Zalety Plus:

 1. oferty z telefonem od 1 zł
 2. bardzo duży wybór telefonów i innego sprzętu
 3. spore oszczędności z usługą smartDOM
 4. rabaty dla par i rodzin
 5. bardzo częste akcje promocyjne
 6. darmowe dodatki, jak np. Tidal, HBO GO czy IPLA
 7. pionier sieci 5G w Polsce

 

Wady Plus:

 1. często stosunkowo wysokie ceny
 2. abonament zwykle z umową na 24 miesiące
 3. dodatkowe raty za telefon

 

Plus to jedna z największych sieci strukturalnych w naszym kraju. W przeciwieństwie do dawnego Centertela i Ery, Plus GSM nie dał się wykupić obcemu kapitałowi i niezmiennie od października 1996 roku świadczy usługi telekomunikacyjne pod tą samą nazwą. I w polskich barwach, będąc częścią Grupy Cyfrowy Polsat.

 

Dobre, bo Polskie!

Sieć Plus, którego operatorem jest Polkomtel, pod wieloma względami przecierała szlaki innym telekomom na coraz to nowszych obszarach. Pamiętasz markę Simplus, którą reklamował śmieszny animowany ludzik? Jego białych konturów na zielonym tle nie sposób zapomnieć. Tak się składa, że Simplus był pierwszą usługą prepaid (a więc na kartę) oferowaną w Polsce! Jego debiut miał miejsce dokładnie 3 czerwca 1998 roku. 

Plusowi zawdzięczamy kolejny (przynajmniej swego czasu) hit GSM, choć pewnie nie na aż tak skalę, jak oferowanie usługi w modelu prepaid. Chodzi o mix, a więc połączenie zalet abonamentu i karty. Mixplusa (obecnie Plus Mix) reklamował w swoich spotach kabaret Mumio.

Spora przebudowa oferty Plusa miała miejsce w 2011 roku, kiedy w wyniku konsolidacji zniknęły niektóre marki i taryfy, jak np. wspomniany wcześniej Simplus. Zieloni byli jednak pionierami nie tylko w oferowanych usługach, ale także technologiach. W 2003 roku Polkomtel jako pierwszy oferował transmisję danych opartą na technologii EDGE, a w drugiej połowie 2004 wprowadził standard UMTS. Obecnie nawiązuje do tych tradycji, gdyż jest liderem w oferowaniu sieci 5G w Polsce! Plus to pierwsza sieć komórkowa w naszym kraju, która uruchomiła komercyjną sieć piątej generacji. Na samym początku dostęp do 5G jest możliwy w kilku miastach, w tym stołecznej Warszawie, ale operator zapewnia jej dalszy rozwój i pokrycie zasięgiem całej Polski!

Aktualna oferta Plus:

Jak sam widzisz, Plus dysponuje bardzo kompleksową ofertą. Jego największą zaletą jest łączenie wielu usług w jednym abonamencie, czego dowodem jest pakiet smartDOM. Możesz dostać w nim nie tylko abonament komórkowy, ale i internet i telewizję z Cyfrowego Polsatu. I to w lepszej cenie niż zakup wszystkich usług z osobna, bo z rabatem -10 zł na każdą z nich!

Zyskasz także w abonamencie rodzinnym. Przejdź do Plusa z całą rodziną i płać znacznie mniej. Ile dokładnie? Każdy kolejny numer (oprócz numeru głównego) jest tańszy o 50%! To świetna okazja, ale zieloni nie zapomnieli o klientach indywidualnych, czego dowodem jest choćby co piąte darmowe doładowanie w ofertach na kartę! 

Oferta Plusa – mimo długoterminowych umów – jest stosunkowo elastyczna. W niektórych pakietach mix sam wybierasz po 12 kontraktowych doładowań, czy wolisz kontynuować umowę na kolejne 12, czy na 24 zasileń konta. Plus daje Ci także wybór w liczbie rat za telefon. O ile sam abonament trwa 2 lata, to smartfona możesz spłacać w 24 lub 36 ratach miesięcznych. Twój wybór!

Wybierz Plus, jeśli…

 • szukasz bardzo dobrej i kompleksowej oferty
 • szukasz oferty GSM z telefonem w zestawie startowym…
 • …zwłaszcza, gdy trafisz na jedną z częstych promocji Plus
 • potrzebujesz dużo GB
 • potrzebujesz darmowy roaming UE
 • szukasz oferty dla całej rodziny
 • często oglądasz filmy i seriale
 • cenisz sobie liczne promocje, bonusy czy ekstra dodatki

Nie polecamy Plus, jeśli…

 • telefon wolisz kupić oddzielnie w sklepie
 • cenisz sobie przede wszystkim jak najniższe ceny bez względu na dodatki
 • w Twojej okolicy kuleje zasięg Plus

 

Masz już doświadczenia z operatorem Plus? Jeżeli tak, to pochwal się swoją opinią w komentarzu!

Przejdź na stronę PLUS
Opinie o PLUS

Oceny użytkowników (2)

Atrakcyjność oferty 5 /5
Obsługa klienta 4.5 /5
Zasięg sieci 5 /5
Bliskość salonów 4.5 /5

Opinie (2)

 1. Ernest

  Moim zdaniem Plus od dobrych 21 lat sprawdza się jako jedyny operator, który nie zmienił nazwy i oferty. Dobry dla konserwatysty i z dobrą obsługą klienta. Na 21 lat tylko jedna nie uznana reklamacja, pozostałe problemy rozwiązywane w miarę rozsądnie. Jako użytkownik indywidualny a następnie firmowy jestem zadowolony z zasięgu, obsługi abonamentowej i abonamentowo-ratalnej. Jedynym problemem, który chyba jednak udało się już Plusowi rozwiązać, to kompleks użytkowników telefonów z nadgryzionym jabłkiem, gdzie aktualizacje były zbyt późno wprowadzane, ale to już przeszłość.

 2. Sylwia

  Korzystam od 6-7lat i na razie mam wynegocjowaną na tyle dobrą ofertę finansową dla mnie i całej rodziny, że nie opłaca mi się przenosić usług do innego operatora. Wszystko śmiga bez zarzutu, więc zostanę z Plusem jeszcze jakiś czas…

Zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Atrakcyjność oferty
Obsługa klienta
Zasięg sieci
Bliśkość salonów