Opinie o T-Mobile

8 września 2020 OPINIE 3 Komentarzy

Opinie o T-Mobile

Typ: operator strukturalny

Na rynku: od 2011 roku

Zakres oferty: abonament, na kartę, mix, na firmę, internet mobilny, internet stacjonarny

Zalety T-Mobile:

 1. oferty z telefonem od 1 zł
 2. bardzo duży wybór telefonów i innego sprzętu
 3. rabaty dla par i rodzin
 4. bardzo częste akcje promocyjne
 5. brak osobnych rat za urządzenie
 6. usługa Supernet Video

Wady T-Mobile:

 1. często stosunkowo wysokie ceny
 2. abonament zwykle z umową na 24 miesiące

 

T-Mobile Polska istnieje od połowy 2011 roku, ale początki sieci sięgają lat 90. XX wieku. Pewnie pamiętasz Erę oferującą swego czasu m.in. abonament czy słynną taryfę na kartę Tak Tak. 5 czerwca, po 15 latach działalności, sieć Era została zastąpiona przez T-Mobile Polska. Wtedy też w objęcia Deutsche Telekom (właściciel marki T-Mobile i zarazem największy operator telekomunikacyjny na terenie Unii Europejskiej) trafiła popularna niegdyś sieć Heyah, a więc Submarka wcześniejszej Ery.

T-Mobile należy do czwórki największych operatorów komórkowych w Polsce. Oferuje bardzo zróżnicowane pakiety abonamentu, na kartę, mix, a także plany biznesowe. Oprócz ofert głosowych T-Mobile dostarcza także oferty internetowe, w tym mobilny i światłowód.

Polskie korzenie, niemiecka solidność

T-Mobile korzysta z własnego zaplecza infrastrukturalnego, początkowo opierając się o nadajniki zainstalowane przez wcześniejszą Erę. Operator idzie jednak z duchem czasu i stawia nowe stacje BTS. I to w obecnych standardach, nie zapominając o 5G! Operator eksperymentuje z najnowszą technologią bezprzewodowego przesyłu danych, przygotowując się do objęcia zasięgiem 5G całego kraju. Różowi nie odwracają się jednak od kabla – ich światłowód pokrywał w połowie 2019 roku 30% polskich obywateli.

Podobnie jak w Play, T-Mobile Polska dysponuje kilkoma różnymi abonamentami bez dodatkowych rat za telefon (najczęściej w umowie na 24 miesiące), a w ich obrębie możesz również wybrać wysokość opłat miesięcznych. Sprawa jest prosta: konfiguracja taniego abonamentu pociąga za sobą wyższą opłatę początkową za wymarzonego smartfona, a wysokie rachunki miesięczne oznaczają bardzo tani telefon w zakupie. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Tym bardziej, że same warunki umowy bywają wyśmienite! Topowy abonament T-Mobile XL zapewnia obecnie aż 70 GB miesięcznego transferu. Musisz przyznać, że taka paczka danych niejednemu wystarczy zarówno do telefonu, jak i do komputera, zastępując z powodzeniem osobny internet mobilny. Akurat tak się składa, że T-Mobile oferuje jego bogate pakiety z urządzeniem lub bez, a więc z samą kartą SIM. W przypadku pierwszej opcji do oferty możesz dobrać sobie modem lub router, a nawet tablet czy laptop! Transfer miesięczny waha się między 30 a 50 GB, a ostateczny koszt zależy od tego, czy wybierzesz sobie samą usługę, czy internet z… gamingowym i wypasionym laptopem!

Aktualna oferta T-Mobile:

 

Różowi – jak i cała konkurencja – nieco po macoszemu traktuje obecnie ofertę mix. Znajdziesz tu 3 główne konfiguracje z cenami od 30 zł miesięcznie. Jeżeli nie jesteś wymagający, potrzebujesz dość podstawowego smartfona i niewielkiego transferu GB, to kto wie – może w mix od T-Mobile znajdziesz dla siebie najkorzystniejszą ofertę? Grunt to nie przepłacać! Skoro jesteśmy przy niskich cenach, to za 25 lub 30 zł na miesiąc otrzymasz ciekawe oferty na kartę. Aby aktywować wybrany pakiet, wystarczy wcześniej doładować telefon w wybranej kwocie.

W ostatnim czasie różowi wyraźnie celują w klientów biznesowych. Warto zainteresować się jego ofertę MagentaBiznes, tak mocno promowaną w mediach. Nie zapominają również o całych rodzinach – o ile można dyskutować, czy abonament indywidualny T-Mobile jest tani czy drogi, to oferta rodzinna wygląda już całkiem zachęcająco. W ramach pojedynczego rachunku (na jednym numerze PESEL) możesz zamówić do 10 kart SIM i to nie tylko w ramach abonamentu głosowego, ale i… internetu mobilnego! Możesz w ten sposób tworzyć dowolne konfiguracje w sam raz dla swojej rodziny. W ten sposób zyskasz na jednym numerze od 5 do nawet 15 zł! Wysokość rabatu zależy od liczby kart SIM i wybranego pakietu.

Nadal nie wierzysz, że T-Mobile jest prorodzinny? Zwróć uwagę na jego 4 pakiety łączone, w których dostaniesz ofertę TV z usługą głosową lub internetową – jest ona idealnie skrojona dla całej rodziny!

 

Wybierz T-Mobile, jeśli…

 • szukasz bardzo dobrej i kompleksowej oferty
 • szukasz jednej oferty łączącej kilka usług jednocześnie
 • szukasz oferty GSM z telefonem w zestawie startowym…
 • …zwłaszcza, gdy trafisz na jedną z promocji T-Mobile
 • potrzebujesz bardzo dużo GB
 • potrzebujesz darmowy roaming UE
 • cenisz sobie liczne promocje i bonusy

 

Nie polecamy T-Mobile, jeśli…

 • telefon wolisz kupić oddzielnie w sklepie
 • cenisz sobie przede wszystkim jak najniższe ceny bez względu na dodatki
 • w Twojej okolicy kuleje zasięg T-Mobile

 

Masz już doświadczenia z operatorem T-Mobile? Jeżeli tak, to pochwal się swoją opinią w komentarzu!

Przejdź na stronę T-MOBILE
opinie o t mobile

Oceny użytkowników (3)

Atrakcyjność oferty 4.3 /5
Obsługa klienta 4.3 /5
Zasięg sieci 3.7 /5
Bliskość salonów 4 /5

Opinie (3)

 1. Anonim

  Wszystko ok. Działa. 😉

 2. Oran

  Coś wprowadzili i nie mogę się łączyć z niektórymi nr poza tym mam telefon na doładowania i jestem przeszczęśliwa ???

 3. Sadownik

  Korzystałem z różnych dostawców i na ten moment mam mieszane odczucia.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Atrakcyjność oferty
Obsługa klienta
Zasięg sieci
Bliśkość salonów