Czy ten telefon ma moduł 5G?

Jesteśmy u progu ery 5G, a Ty – skoro trafiłeś na ten artykuł – zapewne jesteś na etapie poszukiwania telefonu. Telefonu z 5G. Czy wiesz może, że niektóre modele występują w wersji 4G i 5G, zupełnie jak z Dual SIM i bez? Nie? To lepiej uważaj, a przed zakupem zapraszam do lektury!

Samsung Galaxy Note20 i Samsung Galaxy Note20 5G

W sierpniu 2020 br. Samsung wypuścił nową linię biznesowych flagowców. Są to 2 modele, choć tak naprawdę 3 – topowy Galaxy Note20 Ultra, który ma wszystko o czym marzysz, i (nieco) tańszy Galaxy Note20. No właśnie – ten ostatni występuje z modułem 5G i bez 5G! Uważaj – nie wszyscy operatorzy czy sklepy GSM informują o tym wprost! Na szczęście (choć dla chcącego kupić wariant 5G to wielki minus) różnica w cenie między nimi jest naprawdę spora, więc to właśnie po niej stosunkowo łatwo rozróżnić obie wersje.

Ceny w dniu premiery, tj. na dzień 05.08.2020:

  • Samsung Galaxy Note20 4G – 4399 zł
  • Samsung Galaxy Note20 5G – 4849 zł

Gdzie kupisz Galaxy Note20 4G? M.in. w ofercie Plusa i Plusha, natomiast egzemplarze z 5G oferowane są np. przez sieć Orange.

Samsung Galaxy S20+ i Samsung Galaxy S20+ 5G

Historia lubi się powtarzać! Identycznie było (i wciąż jest) z innym flagowcem tego samego producenta, a więc Galaxy S20 z „plusem” w nazwie. Oba warianty zadebiutowały równocześnie z mniejszym i jeszcze potężniejszym Galaxy S20 i Galaxy S20 Ultra na początku br.

W ich przypadku ceny również są inne dla wersji 4G i 5G, choć przez minione miesiące od debiutu różnica zdążyła się nieco „zlać”. Oba warianty nie różnią się kolorami czy wyglądem, lecz zainstalowanym modułem 5G lub… jego brakiem. Jeżeli zależy Ci bardzo na modelu obsługującego sieć nowej generacji to miej się na baczności przy zakupie!

Reklama

Samsung Galaxy A51 i Samsung Galaxy A51 5G

Co ten Samsung… No dobra, tym razem jest znacznie łatwiej. Samsung Galaxy A51 i Samsung Galaxy A51 5G to zupełnie inne modele – niby bardzo podobne, niemal identycznie nazwane, ale o wiele łatwiej je rozróżnić niż w przypadku znacznie droższych kuzynów. Uff.

Po pierwsze, nie są identyczne – nowszy Galaxy A51 5G jest wyraźnie grubszy. Ma też mocniejszy akumulator (4500 vs 4000 mAh), a jego slot na kartę SD wspiera znacznie pojemniejsze karty pamięci. Poza tym jest znacznie droższy! To tylko niektóre ze znacznych – i w tym przypadku łatwych do zauważenia – różnic między Samsungiem Galaxy A51 a Galaxy A51 5G.

Huawei P40 lite i Huawei P40 lite 5G

Huawei pozazdrościło 5G Samsungowi? Raczej odwrotnie – pierwszym smartfonem 5G w oficjalnej polskiej dystrybucji był Huawei Mate 20X 5G! Było to jednak w drugiej połowie 2019 roku, a od tego czasu telefonów z 5G trochę przybyło. Również tych tańszych, jak P40 lite 5G.

W przypadku chińskiego producenta jest jeszcze łatwiej. Model z 5G ma nieco inne wymiary i nieco nowszy oraz mocniejszy procesor Kirin 820. Jego ekran ma także większą przekątną (6,50 vs 6,40 cala) i większe zagęszczenie pikseli. Oba Huaweie mają też inne akumulatory. P40 lite 5G ma też lepszy aparat fotograficzny, jest za to wyraźnie droższy. Jak zobaczysz bardzo taniego Huaweia P40 lite to uważaj – będzie to pewnie starszy model bez 5G!

Autor: Łukasz Kowalski

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *