Internet mobilny czy abonament komórkowy z dużym pakietem GB?

Internet mobilny z głosem, czyli abonament z dużym pakietem GB - sprawdzamy na przykładzie!

Czasy, w jakich żyjemy są bardzo wymagające. Żyjemy w przeświadczeniu, że dostęp do sieci jest niezbędnym elementem naszego życia i bez dostępu do Wi-Fi czy internetu mobilnego zostaniemy pozbawieni najważniejszych informacji. Dzisiejsze smartfony, a właściwie rynek technologiczny sprawił, że internet mobilny w telefonie, tablecie czy laptopie jest niezbędnym do funkcjonowania, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Dzięki pandemii COVID-19 znaczna część firm przekonała się do pracy zdalnej, co spowodowało, że pracownicy coraz częściej wybierają się z laptopem do ulubionej kawiarni czy do parku, żeby popracować. Często w domu nie mają ku temu możliwości, bo wokół nich za dużo się dzieje (hałasy, dzieci, pełno rozpraszających czynności, itd.), więc zmieniają otoczenie, żeby móc w 100% skupić się na zadaniach do wykonania.  

Internet mobilny i jego udział w rynku telekomunikacyjnym 

Z roku na rok operatorzy usług komórkowych, którzy w swojej ofercie posiadają internet mobilny bez głosu odnotowują spadek jego sprzedaży. Sam internet mobilny przez fakt, że możemy mieć transfer w telefonie stał się mało atrakcyjny. Oferty z głosem są zwykle z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i MMS-ami i dużym pakietem GB, które tak samo, jak internet mobilny możemy udostępniać na inne urządzenia. Mimo wszystko sam internet mobilny ma wiele zalet, a posiadanie odrębnej karty SIM sprawi, że nie będziemy musieli martwić się o zużycie transferu w swoim telefonie przy chociażby oglądaniu filmów na platformach streamingowych, itd. 

internet mobilny v2

Do najważniejszych zalet posiadania internetu mobilnego należą:

  1. Dostępność i bezpieczeństwo: Prywatny internet mobilny będzie zawsze dostępny praktycznie wszędzie, gdzie jesteś – niezależnie od miejsca i czasu. Co ważne posiadanie własnego internetu w miejscach publicznych uchroni cię od ryzyka ataku. Niestety każdy, kto korzysta z ogólnodostępnych sieci Wi-Fi jest narażony na kradzież danych osobowych i włamania na chociażby rachunki bankowe.
  2. Wygoda: Z internetem mobilnym można się łączyć za pomocą smartfona, tabletu, laptopa lub modemu, co pozwala na wygodne korzystanie z internetu w podróży, w parku czy w ulubionej knajpce. Nie ma nic lepszego od internetu mobilnego do pracy zdalnej. Internet mobilny nas nie ogranicza. Nie musimy siedzieć w domu na pracy zdalnej, wystarczy zabrać komputer z internetem mobilnym  do ulubionego miejsca, a dzień pracy na pewno upłynie znacznie milej, niż dotychczas.
  3. Szybkość: Współczesne sieci komórkowe oferują wysokie prędkości transmisji danych, co pozwala na szybkie i bezproblemowe pobieranie plików i stron internetowych. Przykładowo, operator MVNO lajt mobile, którego ceny są bezkonkurencyjne na rynku od wielu lat korzysta z nadajników sieci Plus, która zapewnia zasięg na poziomie 99% w skali kraju.
  4. Niezależność: Internet mobilny nie wymaga stałego połączenia z linią telefoniczną, co zapewnia większą niezależność i swobodę użytkowania.
  5. Oferta: Wielu operatorów komórkowych oferuje różne plany i oferty internetu mobilnego, co pozwala na dostosowanie go do indywidualnych potrzeb. Najbardziej korzystną ofertą jest pakiet 100 GB (+200 GB w nocy) w technologii 5G od lajt mobile za jedyne 39,99 zł/mies. 

Internet mobilny z głosem, czyli abonament z dużym pakietem GB

Jeżeli nie potrzebujemy odrębnej karty SIM z samym internetem mobilnym, warto rozejrzeć się za ofertą abonamentową z głosem i z jak największym pakietem GB. Na rynku znajdziemy wiele ofert. Największe sieci oferują pakiety internetu nawet bez limitu w abonamencie, ale niestety tego rodzaju oferty są zwykle bardzo drogie, więc zanim podejmiemy decyzję o zakupie nielimitowanego pakietu, warto zastanowić się ile tak właściwie internetu mobilnego w telefonie potrzebujemy do swobodnej pracy.

ile to gb

Jak wybrać najlepszą ofertę na abonament z dużym pakietem GB? Warto skorzystać z naszej porównywarki lub zajrzeć do lajt mobile, który naszym zdaniem ma jedną z ciekawszych ofert. Za abonament bez limitu z 100 GB (+200 GB w nocy) w technologii 5G zapłacisz 49,99 zł/mies., a za każdą dodatkową kartę zapłacisz o 5,00 zł mniej. 

Uwaga! Aktualnie w lajt mobile obowiązuje promocja na abonament No Limit L z pakietem 100 GB (+200 GB w nocy), gdzie przez 3 pierwsze miesiące od zawarcia umowy zapłacisz tyle samo, co za pakiet na internet mobilny, czyli 39,99 zł. Dodatkowo, będąc abonentem lajt mobile możesz stale obniżać swoje rachunki. Za każdą nową umowę z twojego polecenia otrzymujesz rabat na kilka miesięcy na swoje usługi.

no limit L

Niewielu jest operatorów, którzy mimo galopującej inflacji są w stanie utrzymać swoją ofertę na takiej samej pozycji. Sieć komórkowa lajt mobile stawia na zadowolenie klienta, automatyzację (wszystko załatwisz online, bez wychodzenia z domu – nawet do kuriera) i niskie ceny. Czy warto? Przekonaj się sam, bo umowę możesz wypowiedzieć kiedy chcesz. 

> Przenieś numer do lajt mobile już teraz!

Zarówno internet mobilny lub abonament z dużym pakietem GB ma swoje wady i zalety. Do do ciebie należy decyzja i wybór takiej oferty, którą potrzebujesz. Odpowiedz sobie na pytanie jak często potrzebujesz osobnego internetu mobilnego, a jak często udostępniasz internet z telefonu. Jeżeli w trosce o dobrą kondycję baterii w smartfonie zależy ci jednak na osobnej karcie SIM do internetu mobilnego to masz odpowiedź na swoje pytania. Nie ważne którą opcję wybierzesz. Ważne, żebyś nie przepłacił, dlatego zajrzyj do lajt mobile. 

Autor: Wojciech Płuciennik

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *