Jak podłączyć telefon do telewizora

Jak podłączyć telefon do telewizora? To proste, ale przy tej czynności trzeba pamiętać o kilku sprawach. O jakich? O tym mowa w naszym artykule!

Technologia brnie do przodu w godnym podziwu tempie. Rzeczy, które nie śniły się ludziom 20 lat temu, dziś znajdują się na wyciągnięcie ręki – a wszystko to w imię uproszczania i ułatwiania ludzkiego życia. Smartfon, przenośny komputer mieszczący się w dłoni, daje nam niemal nieograniczone możliwości i funkcjonalności. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie – Jak podłączyć telefon do telewizora

Ekran telefonu na tv

Przesyłanie obrazu z telefonu na tv jest często stosowanym rozwiązaniem, zwykle nie sprawiającym większych trudności. Telewizor do telefonu podłączyć można na kilka różnych sposobów, które kolejno omówimy. Zwykle nie wymaga to żadnego dodatkowego osprzętu – nowoczesny smartfon oraz w miarę nowoczesny telewizor są w zupełności wystarczające. Należy wziąć jednak pod uwagę, że różni producenci sprzętu cyfrowego preferują różne rozwiązania – i z tego powodu różne telewizory mogą wymagać różnych podejść, aby osiągnąć zamierzony efekt.

Wyświetlanie ekranu smartfona na telewizorze za pomocą Miracast

Jedną z najpopularniejszych technologii wyświetlania ekranu smartfona na telewizorze jest Miracast, korzystająca z technologii Wi-Fi direct – oznacza to, że wifi musi być włączone zarówno w smartfonie, jak i telewizorze, jednak nie jest konieczny router. 

W smartfonie z system android rozwiń ekran i wybierz opcję „prześlij ekran”. Następnie wybierz opcję wyświetlacz bezprzewodowy, a z wyświetlonej listy urządzeń wybierz telewizor, na który chcesz przesłać zawartość ekranu smartfona. W przypadku, gdy pojawiła się prośba o udzielenie zgody na przesyłanie ekranu – udziel jej, jednak upewnij się, że udzielasz je tym urządzeniom, którym chcesz jej udzielić.

Do wad technologii Miracast należy zaliczyć to, że wymaga ona, aby smartfon przez cały czas pozostawał odblokowany. Umożliwia ona jednak wyświetlanie na ekranie telewizora nawet pulpitu smartfona, a nie jedynie ekranu z konkretnej aplikacji. 

Wyświetlanie ekranu telefonu na telewizorze za pomocą Chromecast

Inną technologią umożliwiającą przesłanie ekranu między smartfonem a telewizorem jest Chromecast, znana również jako Google Cast. Wymaga ona, aby urządzenia były połączone z tą samą siecią przez router. Chromecast różni się od Miracast przede wszystkim tym, że umożliwia przesyłanie ekranu z konkretnej aplikacji, jak na przykład odtwarzacz video lub YouTube, a nie całościowo ze smartfona.

Oznacza to, że na ekranie telewizora nie będą wyświetlać się na przykład powiadomienia o nowych wiadomościach. Oznacza to również, że telefon może zostać zablokowany, a ekran wciąż będzie przesyłany. Technologia Chromecast jest jednak rzadziej natywnie wspierana niż Miracast.

Chromecast aktywuje się wewnątrz aplikacji, która obsługuje tę technologię. Należy nacisnąć ikonę przesyłania ekranu, a następnie wybrać urządzenie, na które chcemy przesłać obraz.

Jak udostępnić internet z telefonu na telewizor

Jak udostepnic internet z telefonu na telewizor

Podłączanie smartfona do telewizora często różni się zależnie od producenta sprzętu. Udostępnianie ekranu na TV LG zależy od wersji oprogramowania, w które wyposażony jest telewizor. W przypadku webOS w wersji 3.5 lub wyższej należy połączyć smartfon oraz telewizor z tą samą siecią Wi-Fi, a następnie na smartfonie uruchomić funkcję „Prześlij obraz” (lub „SmartView”). W kolejnym kroku na ekranie smartfona wybieramy telewizor, na którym chcemy udostępnić ekran, następnie wystarczy już postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Udostępnianie ekranu na TV LG w przypadku, kiedy webOS jest w wersji 2.0, wygląda nieco inaczej. Funkcja przesyłania ekranu nie jest domyślnie włączona i wymaga ręcznej aktywacji. Na telewizorze, za pomocą pilota należy wejść w menu i wybrać funkcje „ScreenShare”, a następnie ją uruchomić. Następnie postępujemy zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, a w kolejnych krokach wystarczy już zastosować się do instrukcji takiej, jak w przypadku webOS w wersji 3.5 lub wyższej. 

Jak połączyć telefon z TV Samsung? Odpowiedz na pytanie jak podłączyć telefon do telewizora Samsung jest bardzo prosta, ponieważ kroki postępowania są identyczne, jak w przypadku telewizor LG z webOS w wersji 3.5 lub wyższej. Telewizor i smartfon muszą być połączone z tą samą siecią Wi-Fi, a następnie należy uruchomić funkcję „SmartView”.

Reklama

Jak połączyć z telefonem telewizor TCL? Telewizory TCL wyposażone są w oprogramowanie androida, a więc zastosowanie znajdują tu metody opisane na początku artykułu.

Jak podłączyć telefon do starego telewizora

Jak podlaczyc telefon do starego telewizora

Wyjaśniliśmy sobie jak wyświetlić obraz z telefonu na telewizorze w przypadku nowszych telewizorów, wyposażonych w Smart TV. Niestety, starsze modele często nie są wyposażone w tę nowoczesną funkcjonalność. W takim przypadku rozwiązaniem, które pozostaje, to połączenie telefonu z telewizorem za pomocą wyjścia HDMI. Niektóre z telewizorów nie posiadają jednak tego wyjścia. W takim przypadku konieczna jest odpowiedź na pytanie: jak podłączyć telefon do TV przez USB?

Jak podłączyć telefon do telewizora bez Smart TV

Jak wyświetlić obraz z telefonu na TV, kiedy jest to starszy model, niewyposażony w funkcjonalność Smart TV? Jeśli tylko telewizor posiada wyjście HDMI, wciąż jest to stosunkowo proste zadanie, chociaż wymagające zakupu dodatkowego akcesorium.

Jak podłączyć telefon do telewizora przez hdmi

Telewizor do telefonu połączysz za pomocą adaptera MHL – wyposażony jest on w transmiter, wejście HDMI oraz końcówkę micro USB. Dzięki temu możesz podłączyć telefon, jednocześnie uzyskując ekran z telefonu na telewizorze. Należy mieć jednak na uwadze, że rozwiązanie to jest bardzo energożerne dla baterii twojego telefonu – dlatego zaleca się zakupienie adaptera wyposażonego również w ładowarkę.

Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup urządzenia z technologią Chromecast, jak na przykład Google Chromecast, którego cena oscyluje wokół 100 zł.

Jak podłączyć smartfona do telewizora przez USB

Jak podlaczyc smartfona do telewizora przez USB

Ten sposób na połączenie smartfona z telewizorem różni się od poprzednich. Nie jest on oparty na połączeniu radiowym – dzięki czemu działa niezależnie od siły sygnału naszych urządzeń, ponadto cechuje się on najmniejszym opóźnieniem przesyłanych danych. Rozwiązanie to sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku graczy, gdzie nawet najdrobniejsze opóźnienia w przesyłaniu obrazu mogą stanowić dużą różnicę.

Jak podłączyć telefon do telewizora przez USB

Rozwiązanie to, tak samo jak w przypadku łączenia się z telewizorem nie posiadającym Smart TV, wymaga adaptera MHL. Posiada on końcówkę micro USB umożliwiającą połączenie pomiędzy telefonem, a telewizorem.

Jak podłączyć telefon do telewizora bez HDMI

Jeśli telewizor nie jest wyposażony w złącze HDMI, jedyną drogą na przesłanie obrazu są sposoby wykorzystujące połączenie Wi-Fi, które zostały już opisane powyżej. Co jednak, jeśli nasz telewizor nie posiada ani wyjścia HDMI, ani łączności Wi-Fi?

W takim przypadku pozostaje jedynie możliwość połączenia urządzeń za pomocą wyjścia USB. Rozwiązanie to nie pozwala jednak na przesłanie bezpośredniej zawartości ekranu smartfona na telewizor, a jedynie odtworzenie na telewizorze plików video zapisanych w pamięci telefonu.

Przewodem micro-usb podłącz jedną końcówkę do telefonu, a druga do telewizora. Następnie na telefonie wybierz „Przesyłanie plików lub MTP”. W kolejnym kroku na telewizorze należy wybrać odpowiednie źródło jak na przykład „media” lub „video”. Zostanie tam wyświetlona lista plików video zapisanych na telefonie, które następnie można odtworzyć na ekranie telewizora.

Źródło zdj: Pixabay

Autor: Wojciech Płuciennik

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *