Jak zablokować numer telefonu? - wyjaśniamy w kilku prostych krokach

Jak zablokować numer telefonu? Nękają Cię nieznane numery? Oto kilka sposobów na jego zablokowanie!

Jak zablokować numer telefonu? – wyjaśniamy w kilku prostych krokach

Nie ma osoby, która nie spotkałaby się z połączeniami od niechcianego numeru, szczególnie nierzadko nachalnych telefonów z propozycjami kupna określonego produktu. Zdarzają się również sytuacje, kiedy jesteśmy nękani telefonicznie lub ktoś robi sobie żarty wydzwaniają z danego numeru. Niezależnie od sytuacji w jakiej się znaleźliśmy, jeśli ktoś przekracza naszą granicę nagabując nas za pośrednictwem telefonu, warto rozważyć blokadę numeru.

W kilku prostych krokach wyjaśniamy, jak zablokować niechciane połączenia telefoniczne czy SMS-y, zarówno poprzez blokadę numeru  sieci telekomunikacyjnych, ale i za pośrednictwem systemu Android czy iOS.

Spis treści:

 1. Niechciane połączenia? – sposoby na to, jak zablokować numer?
 2. Blokowanie połączeń u Operatora
 3. Jak zablokować numer na systemie Android?
 4. Czy można zablokować połączenia na iOS?
 5. Odblokowywanie połączeń wychodzących w telefonie

Niechciane połączenia? – sposoby na to, jak zablokować numer

Zablokowanie numeru telefonu jest dość prostą czynnością, chociaż nie każdy ma świadomość, jak to zrobić. Szczególnie kłopotliwe może być to dla osób starszych, dla których obsługa telefonu sama w sobie bywa wyzwaniem. Na szczęście blokowanie połączeń czy uciążliwych SMS-ów można zrobić na kilka sposobów. Dzięki czemu niekoniecznie potrzebna jest ingerencja w ustawienia telefonu. Do głównych możliwości blokowania numeru, należą:

 • zablokowanie numeru u operatora,
 • w ustawieniach systemu Android lub iOS,
 • za pomocą aplikacji,
 • dodanie do czarnej listy.

Oczywiście z powyższych możliwości najszybszą metodą na blokowanie niechcianych połączeń jest dodanie nękającego numeru do czarnej listy. Jednak w przypadku odczucia stalkingu, poza wykonaniem tej czynności, warto dodatkowo skontaktować się z operatorem.

Blokowanie połączeń u operatora

Statystyki nie zostawiają złudzeń, że większość Polaków styka się z nękającymi telefonami niemalże codziennie. Najczęściej są one wynikiem telemarketerów, jednak nie zawsze są one jedynie zwykłymi ofertami kupna i sprzedaży. Niestety coraz więcej osób spotyka się z telefonami o nacechowaniu w stronę stalkingu, które aż proszą się o zablokowanie numeru. Jest to nie tylko męczące w dłuższym upływie czasu, ale dodatkowo negatywnie wpływa na samopoczucie psychiczne, najczęściej wywołując wpierw rozdrażnienie, a następnie niepokój. Na szczęście, nawet jeśli dojdzie do takiej sytuacji, nikt nie jest pozostawiony samemu sobie. Zamiast skupiać się na uciążliwości odrzucania połączenia czy czyszczenia poczty głosową, jeśli takową mamy uruchomioną, można po prostu zablokować numer, np. u operatora GSM.

Każda sieć oferuje inny sposób na zaniechanie niechcianych połączeń przychodzących. Najczęściej jest to tradycyjnie wysyłany pod podany przez operatora numer.

Spójrz na: promocje operatorów GSM

Blokowanie numeru sieci Play

Opinie o Play

Aby zablokować niechciany numer w sieci Play, należy wpisać na klawiaturze kod *111*114*1#, jeśli zaś chcemy sprawdzić, czy udało się zablokować wskazany numer możemy to zrobić za pomocą kodu *111*114*3#. Dodatkowo sieć Play oferuje darmową usługę blokowania numerów, szczególnie tych pojawiających się, jako zastrzeżone. Jak czytamy na stronie operatora:  Jeżeli aktywujesz usługę blokowania rozmów z numerów zastrzeżonych, automatycznie będziemy chronić Cię przed połączeniami przychodzącymi z numerów zastrzeżonych.

Blokowanie numeru sieci Plus

Opinie o plus

Jeśli chcemy zablokować niechciany numer w sieci Plus, możemy to zrobić dzwoniąc bezpośrednio na obsługę klienta pod numerem 2601, wśród wariantów blokowania połączeń są:

 

Reklama
 • wszystkie połączenia wychodzące
 •  wszystkie zagraniczne połączenia wychodzące
 •  wszystkie połączenia wykonywane w trakcie podróży, z wyjątkiem rozmów lokalnych i kierowanych do Polski
 •  wszystkie połączenia przychodzące
 •  wszystkie połączenia przychodzące w czasie pobytu zagraniczne

Blokowanie numeru sieci Orange

Orange logotyp

Jeśli zastanawiamy się, jak zablokować połączenia przychodzące w sieci Orange? Można to zrobić za pośrednictwem usługi ACR, która oznacza nic innego jak zablokowanie numeru. Aktywacja tej usługi jest w pełni darmowa. Aby ją aktywować, należy wysłać SMS o treści AKT BPA pod numer 8087 lub wpisać na klawiaturze kod 110*71# i zatwierdź przyciskiem połączenia.  Co słyszy osoba dzwoniąca z zablokowanego numeru? Komunikat, jaki usłyszy, brzmi: Abonent, którego numer wybrałeś, nie przyjmuje połączeń z numerów zastrzeżonych. Jeżeli chcesz się z nim połączyć, włącz prezentację numeru. Jeśli zadajemy sobie pytanie, jak sprawdzić czy zablokowany numer dzwonił? Wystarczy wysłać bezpłatny SMS o treści SPR BPA pod ten sam numer lub wpisać kod 110*71*01# i wybierz przycisk połączenia.

Możesz też zablokować nr w aplikacji Mój Orange. Najedź na Akcje i wybierz Odblokuj/Zablokuj przy karcie SIM tego numeru, którego chcesz zablokować. To proste!

Blokowanie numeru sieci T-mobile

opinie o t mobile

Sieć oferuje możliwość zablokowania numeru za pośrednictwem serwisie Mój T-Mobile. Po zalogowaniu się przechodzimy do zakładki Usługi, następnie Bezpieczeństwo i blokady, a na końcu wybieramy pozycję Blokada połączeń z numerów zastrzeżonych. I gotowe, natarczywy numer zostaje zablokowany.

 

 

Blokowanie numeru na systemie Android

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak zablokować numer telefonu, Samsung czy inne modele na systemie Android, wystarczy, że otworzy się aplikację Telefon, a następnie kliknie więcej – historia połączeń. Kolejnym krokiem jest kliknięcie numeru, który chcesz zablokować, po czym wystarczy nacisnąć zablokuj/zgłoś spam. Dodatkowo, jeśli ustawiona jest poczta głosowa, dzwoniący z blokowanych numerów nie będą mogli zostawić wiadomości.

Jeśli chcemy zablokować nieznane numery, czynności wyglądają podobnie. Należy otworzyć aplikację Telefon, później więcej, następnie wejść w ustawienia i zablokowane numery. Ostatnią czynnością, aby zablokować nieznany numer jest Włącz nieznane. 

Jak zablokować numer na iOS?

Aby zablokować numer telefonu na systemie iOS, wystarczy, podobnie jak w systemie Android, wejść do aplikacji Telefon. Następnie trzeba przejść do zakładki Ostatnie i znaleźć wybrany numer telefonu, który chcemy zablokować. Kolejny krok to naciśnięcie ikonki „i”, która znajduje się po prawej stronie wskazanego numeru do zablokowania. Ostatnia czynność to wybranie opcji Blokuj tę osobę i potwierdzenie.

Odblokowywanie połączeń wychodzących w telefonie

Jeśli nie wiemy, jak odblokować połączenia wychodzące w telefonie, należy wykonać odwrotną czynność do zablokowania. Czyli wejść w aplikację Telefon, kliknąć Więcej, następnie przejść do sekcji Ustawienia i wybrać zakładkę Zablokowane Numery, a obok numery, który ma zostać odblokowany, wystarczy nacisnąć Odblokuj. I gotowe!

Źródło obrazka: Pixabay.

Autor: Wojciech Płuciennik

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *