Która sieć ma najlepszy abonament rodzinny 2023?

Rok 2023 już co prawda się kończy, ale początek ostatniego kwartału to świetny moment, żeby podsumować i porównać oferty operatorów GSM. Tym razem skupiamy się na abonamentach grupowych i ich opłacalności. 

Według naszych obserwacji operatorzy nie do końca dbają o unowocześnianie lub uatrakcyjnianie swoich ofert. Wielu z nich nawet nie obniża cen za dodatkowe numery na jednym koncie. Dopiero, kiedy upomnimy się telefonicznie o jakiś rabat, to łaskawie możemy liczyć na obniżenie ceny lub zniesienie opłaty aktywacyjnej na kolejnym numerze. 

Najtańszy abonament grupowy w lajt mobile

Wiele rodzin szuka oszczędności, więc tego typu rozwiązania grupowe są niezwykle oszczędnym wyborem, o ile oferta naprawdę jest interesująca. W tym roku na czele naszego rankingu stawiamy operatora MVNO lajt mobile, który swoją ofertą na najtańszy abonament i dodatkowe obniżenie cen za kolejne kart SIM bije na głowę wszystkie pozostałe sieci. 

Przykładowe oferty

Od dłuższego czasu lajt mobile oferuje 10 GB w abonamencie no limit za 9,99 zł przez pierwsze 3 miesiące (cena regularna tej oferty to 19,99 zł/mies.), a niedawno do tej promocji dołączyła druga, na dodatkowe karty SIM, za które zapłacimy równie niską cenę, bo jedyne 6,99 zł. 

Do tego nie możemy nie wspomnieć o ofercie bestsellerowej, czyli Numer1! W abonamencie za 29,99 zł/mies. otrzymujemy 60 GB z 5G, nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y. To czarny koń operatora lajt mobile, a oferta cieszy się ogromną popularnością wśród konsumentów. Jak wygląda kwestia kart dodatkowych dla innych członków rodziny w tej taryfie? Sieć komórkowa lajt mobile za każdą, dodatkową kartę SIM w tym planie życzy sobie jedynie 24,99 zł. 

Podczas składania zamówienia online do jednego formularza może zostać przypisanych maksymalnie 8 kart SIM, ale spokojnie – jeżeli potrzebujemy więcej, wystarczy zgłosić się do działu obsługi klienta lajt mobile, a konsultant zmodyfikuje ręcznie zamówienie o kolejne karty SIM. Można też postarać się o dodatkowy rabat na chociażby obniżenie ceny aktywacji numerów. Wystarczy zapytać konsultanta o szczegóły 🙂

Koszty rodziny za abonament – porównanie cen rynkowych do lajt mobile

v2

4 – osobowa rodzina posiada 4 oferty na abonament u dwóch różnych operatorów. Cena za abonament dla jednego członka rodziny wynosi ok. 60,00 zł brutto (średnia rynkowa na abonament no limit z pakietem 60 GB internetu). Szybko licząc, miesięczny koszt wszystkich abonamentów tej rodziny to 240,00 zł brutto.

Jeżeli ta rodzina zmieni sieć i wybierze ofertę bestsellerową w lajt mobile (no limit z pakietem 60 GB za 29,99 zł za kartę główną, a za każdą dodatkową 24,99 zł), to koszt miesięczny za cały abonament wyniesie tę rodzinę 104,96 zł, co daje ponad 135,00 zł różnicy w skali miesiąca, a w skali roku nasza przykładowa rodzina będzie w stanie zaoszczędzić na telefonach aż 1620,00 zł.

A jak wyglądają różnice cen w przypadku oferty No limit M? za 9,99 zł/3 mies i 6,99 zł/ 3 mies. za każdą dodatkową kartę SIM? Liczymy: roczny abonanament na karcie głównej to koszt 209,88 zł, a za pozostałe 3 kart dodatkowe to koszt 467,64, co daje nam w sumie 677,52 zł kosztu za abonament dla całej, 4-os. rodziny w skali roku! Jak to się ma do średniej rynkowej? Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, suma rocznych wydatków na abonament dla 4-os rodziny w dużej sieci to koszt 2880,00 zł, więc przenosząc swój numer lub numery do lajt mobile i wybierając ofertę No limit M! oszczędzamy aż 2202,48 zł. 

Ceny powalają i to jest główna zaleta lajt mobile, a co jeszcze lajt mobile może zaoferować swoim klientom? Wbrew pozorom – wiele. Każdy abonent sieci może dodatkowo obniżyć swoje rachunki polecając usługi lajt mobile. Wystarczy wysłać dedykowany formularz Polecania Znajomych, a za każdą nową umowę z polecenia rachunki będą obniżane o 50,00 zł. Przy założeniu, że klient poleci kilka osób to może nie płacić za swoje rachunki nawet przez rok i więcej. 

W lajt mobile działa też lajtowe pomaganie, czyli akcja charytatywna, która z przelewów autoryzacyjnych swoich klientów przekazuje środki pieniężne na wsparcie działalności domów dziecka, domów opieki, fundacji, schronisk, itd. Dołączasz do sieci lajt mobile? Pomagasz innym 🙂Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze jedna ważna kwestia. W tej sieci nie musisz obawiać się długoterminowych umów. Lajt mobile daje wybór swoim abonentom i w każdym momencie mogą zrezygnować z usług operatora bez żadnych konsekwencji. Podczas składania zamówienia wybierz opcję “umowa bezterminowa” i ciesz się wolnością, a jeżeli coś Ci się nie spodoba lub znajdziesz gdzieś lepszą ofertę, to złóż wypowiedzenie umowy (zachowując miesięczny okres wypowiedzenia) i koniecznie nas o tym fakcie poinformuj – sami jesteśmy ciekawi czy ktoś kiedyś przebije ceny i możliwości obniżania cen dodatkowo w lajt mobile.

 

Nie czekaj! Przenieś numer do lajt mobile już teraz 

materiał partnerski

Autor: Wojciech Płuciennik

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *