Internet mobilny bez limitu Kwiecień 2024

Szukasz nowego łącza internetowego? Dotychczasowa oferta była za droga albo po prostu kiepska? Proponujemy więc najlepszy internet mobilny bez limitu, gdzie nie stracisz dostępu do sieci www!

Internet mobilny bez limitu

Operatorzy komórkowi chwalą się na prawo i lewo swoim internetem mobilnym. Ile w tym prawdy? Czy istnieje internet na kartę bez limitu? A jeśli tak, to ile może kosztować? Nielimitowany internet LTE to nieskończone łącze internetowe, ale z pewnymi ograniczeniami. Są to rzecz jasna prędkość, z jaką będziesz pobierał/wysyłał dane. Mobilny internet bez limitu jest „nielimitowany” do momentu, aż nie wykorzystasz miesięcznego zapasu transferu. Co wówczas, gdy wyczerpiesz swoje – dajmy na to – 100 GB? Jest kilka możliwości:

  • operator odetnie Cię od internetu
  • operator włączy lejek bezpieczeństwa 16-32 kb/s (w praktyce brak neta)
  • operator włączy lejek bezpieczeństwa 1 lub więcej Mb/s

Ten ostatni przypadek to wciąż spore ograniczenia, ale – o ile np. nie grasz online – to nie powinieneś zbytnio ucierpieć. Dla wielu taki internet bezprzewodowy bez limitu wcale nie jest nielimitowany, bo w końcu tracisz na prędkości łącza. W zasadzie jest to jedyna mobilna alternatywa dla internetu stacjonarnego na kablu.

Oto nasz przegląd najpopularniejszych sieci GSM i ich pakietów na nielimitowany internet z maksymalnym lejkiem 1-5 Mb/.

Kto oferuje taki internet bez limitu na kartę?

Internet mobilny Play

Play promocje na Swieta

Fioletowi oferują naprawdę sporo pakietów z internetem mobilnym – ich oferta jest najszersza. Dostaniesz tu pakiety na klasyczny abonament z samym SIM lub ekstra sprzętem (router, tablet, a nawet laptop), internet elastyczny (nie korzystasz, to nie płacisz), a także na kartę, a więc bez umowy. Wszystko w wielu wariantach!

Nas jednak interesuje internet bez limitu. Według Play jest to pakiet z określonym transferem na pełnej prędkości, po wykorzystaniu którego wciąż można korzystać z sieci www (lejek bezpieczeństwa). Przy dobrych wiatrach wciąż możesz korzystać ze stron internetowych. Najtańszy internet bez limitu w Play to pakiet z samym SIM za 40 złotych miesięcznie. Dostaniesz w nim transfer 100 GB bez limitów prędkości, a później wspomniany wcześniej lejek. Droższe warianty mają większe limity GB.

Nie chcesz umowy? Skorzystaj z internetu na kartę Play – internet 100 GB na tych samych warunkach kosztuje jednak więcej, bo 50 złotych na 30 dni (pakiet cykliczny). Mimo, że Fioletowi są blisko związani z siecią Red Bull Mobile, ta nie oferuje w ogóle neta bezprzewodowego – nie trać czasu i nie szukaj u nich oferty na internet mobilny (nielimitowany).

>>sprawdź szczegóły<<

 

Internet mobilny Plus

Plus 5G

Zieloni też mają swój nielimitowany internet mobilny bez limitu – a jakże! Najtańszy pakiet neta mobilnego w Plusie kosztuje 30 złotych, ale ten ma tylko 30 GB i po wykorzystaniu włącza się lejek 32 kb/s… W żaden sposób nie można go nazwać łączem bez limitów.

Co innego z kolejnym abonamentem za 40 złotych – dostaniesz w nim 90 GB (zwykle 45, ale teraz jest mega promocja z gigabajtami!). Po ich konsumpcji transfer nie spada w praktyce do zera, ale – jak przechwala się Plus – aktywuje się „LTE bez końca”. Takie łącze LTE bez limitu ma naprawdę niezłe parametry, bo będąc w zasięgu LTE będziesz mógł śmigać z prędkością do 5 Mb/s! To znacznie więcej, niż w tradycyjnych lejkach bezpieczeństwa. Droższe pakiety oferują to samo, ale mają więcej gigabajtów bez cięć prędkości.

Plus ma też internet na kartę, ale bez takich fajerwerków – w żaden sposób nie jest to nielimitowany internet na kartę limitu. Także niedrogi Plush wypada tu dość blado – nie ma tu LTE bez końca po pakiecie, a jego internet praktycznie kończy się wraz z wyczerpaniem pakietu, bo tak trzeba nazwać lejki rzędu 32 kb/s. Dość podobnie wygląda oferta na telefon.

>>sprawdź szczegóły<<

Internet mobilny Orange

Orange logo

Pomarańczowi mają znacznie mniej pakietów mobilnych od tych, które znajdziesz na play.pl, ale nawet ich internet no limit może być naprawdę bardzo tani! Już za 9,99 dorwiesz pakiet ze skromnymi 10 gigabajtami, ale wykorzystaj je, a i tak będziesz mógł korzystać z łącza do 1 Mb/s. Takie coś np. u Fioletowych kosztuje czterokrotnie więcej!

Dobrze (ale znacznie drożej) prezentuje się też flagowy produkt Orange – Internet Domowy 4G. To w istocie internet domowy bez limitu – po wykorzystaniu transferu miesięcznego w strefie domowej wciąż panuje prędkość do 1 Mb/s, ale poza nią już tylko 32 kb/s. Łączny pakiet danych wynosi 250 GB, w tym 50 GB poza strefą domową. Koszt miesięczny (po rabatach) to 59,99 złotych. To Ci heca – w godzinach od 0:00 do 8:00 korzystasz z darmowego transferu! Umowa trwa, jak w przypadku pakietu 10 GB, 24 miesiące, a jeśli chcesz skrócić ją do jednego roku, to licz się ze wzrostem rachunków o 10 złotych. O ile Red Bull Mobile i Plush nie dadzą Ci tego, czego szukasz, to kolejna marka Orange już tak.

Reklama

>>sprawdź szczegóły<<

Internet mobilny nju mobile

nju mobile Logo

Internet mobilny bez limitu danych w nju mobile? Proszę bardzo! W nju nielimitowany internet mobilny oznacza… nieskończony internet. Podobnie jak w pozostałych przytaczanych przypadkach, operator ogranicza jego prędkość, ale Cię nie odcina od świata. Lejek bezpieczeństwa wynosi tu maksymalnie 1 Mb/s.

Spokojnie – nju mobile ma duże paczki danych, a poza tym operator nagradza klientów za swoją lojalność. Im dłużej tu jesteś, tym masz więcej GB na pełnej prędkości. Inni operatorzy powinni brać przykład z nju! Na początku będziesz musiał się zadowolić 40 gigabajtami, ale po czasie będzie to nawet 120 GB. Cena pakietu nie ulega zmianie, a przecież nju internetowy kosztuje tylko 29 złotych miesięcznie. Nieważne, czy masz na koncie 40, 80 czy 120 GB – będzie to internet LTE bez limitu. Dopiero później pojawią się (o ile będziesz w stanie wyczerpać limit) opisane wcześniej ograniczenia.

To jedyna oferta na nielimitowany internet na kartę bez długiej umowy. Ta trwa tyle, ile sam chcesz – wybierz ją, a będziesz mógł z niej zrezygnować w każdej chwili, a nie po 12 czy 24 miesiącach.

>>sprawdź szczegóły<<

Internet mobilny T-Mobile

OPINIE O T MOBILE. LOGO

T-Mobile jeszcze nie tak dawno temu oferował… internet bez limitu danych! Lejek stanowił nie 1 czy 5 Mb/s, lecz kilkadziesiąt… Kiedyś to było! Ale teraz też nie ma tragedii. Jego internet domowy to internet nielimitowany z lejkiem do 1 Mb/s. Na pełnej prędkości – jeśli zdecydujesz się na topowy abonament – otrzymasz aż 500 GB!

Możesz też zdecydować się na tańsze abonamenty, gdzie dostaniesz internet LTE bez limitu danych do 200 i 300 GB. Umowa z T-Mobile trwa 2 lata. Kolejny mniejszy gracz, Heyah od T-Mobile, może ma niższe ceny, ale nie posiada w swojej ofercie usług internetu mobilnego (a co dopiero z porządnym lejkiem umożliwiającym w miarę normalne korzystanie z sieci). Zostań więc z T-Mobile!

>>sprawdź szczegóły<<

 

Źródło zdjęć: pixabay

Najlepsza oferta na kartę Październik 2023

Ranking ofert na telefon komórkowy Październik 2023

Ranking internetu mobilnego – Październik 2023

Autor: Łukasz

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *