Porównanie ofert operatorów komórkowych

Dawno temu mieliśmy 3 sieci komórkowe i łatwo było porównać ich oferty. Dziś gdy operatorów jest 20+ warto oszczędzić czas i skorzystać z porównywarki ofert GSM

Porównanie ofert operatorów komórkowych

Pamiętasz czasy, kiedy liczyły się 3 sieci komórkowe? Były to późne lata 90. i początek nowego milenium. Od tego czasu na rynku GSM sporo się zmieniło – powstało wiele nowych marek, niektóre zmieniły nazwy, a do tego doszły stosunkowo niewielkie sieci wirtualne. Koniec monopolu największych operatorów i dalszy rozwój infrastruktury oznacza jedno – wojnę cenową, a więc korzyść dla Ciebie! Nie jesteś skazany na drogą ofertę, bo masz spory wybór tanich (i dobrych) taryf. Z drugiej strony zbyt duża liczba operatorów i ich pakietów GSM nie pomaga w wyborze. Jak je wszystkie porównać i zestawić ze sobą, aby wybrać najlepszą ofertę na rynku? Wystarczy porównać sieci telefoniczne w porównywarce ofert GSM!

Oferty sieci komórkowych

Porownywarkagsm.pl to bezpłatne narzędzie służące do znalezienia najkorzystniejszej oferty komórkowej. Nie dość, że nic nie płacisz za porównanie ofert GSM, to jeszcze trwa to tylko kilka chwil! Działanie porównywarki jest bardzo proste i intuicyjne. Efektywnie zaprojektowany system filtrów pozwoli Ci na wstępną preselekcję ofert, które spełniają Twoje wymagania. Potrzebujesz najtańszej oferty GSM? A może takiej, która oferuje największą paczkę internetową w danej cenie? Nie ma problemu! Porównywarka abonamentów komórkowych – a także innych ofert telekomów – przyjdzie Ci z pomocą!

Oferty telefonii komórkowej to nie tylko abonament telefoniczny, ale także usługi w systemie przedpłacowym (prepaid, a więc popularne “oferty na kartę”) oraz mniej pospolity mix. Każda z nich ma swoje wady i zalety, ale tylko sumienne porównanie ofert operatorów pozwoli Ci na dokonanie właściwego wyboru. Chyba nie chcesz przepłacać, jak dotychczas?

Porównanie abonamentów

Być może pierwszym krokiem, jaki dokonasz, to porównanie ofert na abonament. To wciąż najpopularniejszy wybór Polaków – w 2019 roku niemal 70% kart SIM rodaków było w systemie abonamentowym! Jak widać, postpaid jest najczęściej wybierany, ale niekoniecznie jest to najlepszy wybór. Chyba, że zrobisz to z głową, a przecież porównanie ofert abonamentu nic nie kosztuje! Potrzebujesz dobry abonament komórkowy – porównywarka ofert znajdzie dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Abonament komórkowy to w końcu nie tylko długa (nieraz dwu czy nawet trzyletnia) umowa z wysokimi rachunkami. Tanie sieci komórkowe – w tym submarki gigantów GSM – zmieniły oblicze abonamentu. To już nie tylko dobra i droga oferta, lecz… tania i wciąż atrakcyjna propozycja! Niektórzy operatorzy są w stanie zaoferować:

 • nielimitowane rozmowy do wszystkich
 • nielimitowane wiadomości SMS do wszystkich
 • nielimitowane wiadomości MMS do wszystkich
 • spory pakiet internetowy (10 GB i więcej)
 • korzystne warunki roamingu UE

To świetne warunki umowy, za które najczęściej zapłacisz 50, 100 czy nawet 200 złotych… Porównanie abonamentów komórkowych pozwoli Ci znaleźć pakiet telefoniczny spełniający wyżej wymienione wymagania w granicy 20-30 złotych! To kolosalna oszczędność – rachunki potrafią być tańsze nawet kilkukrotnie, a nie tracisz nic na jakości i swobodzie użytkowania swojego telefonu – dlatego porównanie ofert sieci komórkowych bez telefonu jest tak ważne. A to nie koniec zalet. Oprócz oszczędności możesz też zyskać abonament z umową na czas nieokreślony – koniec dwuletnich kontraktów! Jest tylko jedno „ale”.

Taka oferta będzie dla Ciebie idealnie skrojona, o ile szukasz pakietu bez nowego smartfona. Abonamenty za około 20-30 złotych to same karty SIM, a najlepsza oferta z telefonem nie zawsze oznacza najtańszą. Dobrej klasy telefon swoje kosztuje, a to przekłada się na wysokość opłat miesięcznych. Co jakiś czas trzeba go zmienić, a to oznacza spory wydatek jednorazowy. No chyba, że kupisz go na raty lub właśnie… w abonamencie komórkowym.

Wtedy nowy i atrakcyjny smartfon może kosztować tylko złotówkę, ale rachunki będą znacznie wyższe od wspomnianych wcześniej 30 złotych. Wystawiane przez operatora faktury miesięczne mogą wynosić nawet 80-300 złotych! To taki standard. Bywają jednak promocje operatorów komórkowych, w których telefony są znacznie przecenione lub dostajesz np. drugi egzemplarz w prezencie. Musisz dokładnie policzyć, co bardziej Ci się opłaca – a zamiast kalkulatora, postaw na darmowe porównanie sieci komórkowych. Znów okazuje się, że porównanie ofert operatorów sieci komórkowych ma kluczowe znaczenie.

Kiedy możesz spodziewać się przecen i wyprzedaży operatów? W zasadzie to o każdej porze, ale zdarzają się też cykliczne rabaty i przeceny:

 • wyprzedaż noworoczna
 • wyprzedaż na Walentynki
 • wyprzedaż na Dzień Dziecka
 • wyprzedaż na wakacje
 • wyprzedaż na Black Friday
 • wyprzedaż na Święta Bożego Narodzenia

Jak decydować się na abonament z telefonem, to właśnie wtedy! Przed końcowym wyborem nie zapomnij jeszcze o porównaniu operatorów komórkowych – porównanie ofert operatorów komórkowych na abonament ma sens!

Reklama

Porównanie ofert na kartę

Oferty na kartę są obecnie w odwrocie, a to za sprawą ich przymusowej rejestracji, jaka miała miejsce na początku 2017 roku. Poza tym prepaidy straciły już swój największy atut, jakim jest brak umowy. W dobie bezterminowych abonamentów (okres wypowiedzenia to tylko 30 dni) nie robią już takiej furory jaki kiedyś.

Są to jednak wciąż atrakcyjne i tanie oferty na telefon komórkowy. Tym bardziej, że od pewnego czasu telekomy (zwłaszcza te największe) ponownie oferują darmowy roaming UE w pakietach na kartę. Jednak abonament to abonament i wiele dodatkowych (często bezpłatnych!) usług dostępnych jest tylko w tej formie umowy. Jeśli jesteś “karciarzem” i czujesz się z tego powodu oszukany przez swojego operatora, to skorzystaj z porównywarki ofert sieci komórkowych! Znajdź abonament w tej samej cenie, co obecna oferta, ale korzystaj z dodatkowych bonusów! Porównanie ofert operatorów komórkowych na kartę zajmie Ci najwyżej parę minut.

Możesz też sprawdzić oferty mix, a więc połączenie abonamentu i karty. Takie kompleksowe porównanie GSM ma sens, bo upewnisz się, że wybierasz najkorzystniejszą ofertę na komórkę.

Porównaj i wybierz właściwie!

Najtańsza sieć komórkowa? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każdy ma nieco inne wymagania – jeden wskaże tylko cenę, inny stosunek jakości do ceny, kolejny zaś potrzebuje „wszystko na full” bez względu na cenę. Jeśli szukasz najlepszej oferty, to tylko porównanie ofert sieci komórkowych pomoże Ci szybko i bezpłatnie ją odnaleźć. Serwis porownywarkagsm.pl to nie tylko zestawienie najlepszego abonamentu – to również porównywarka ofert na kartę i mix. Porównanie ofert operatorów dokonasz na telefonie czy komputerze bez wychodzenia z domu.

Pamiętaj – szukając abonamentu bez telefonu, postaw na tanią sieć komórkową. W innych przypadkach równie dobrym wyborem może być większy i bardziej znany operator GSM. O tym, który wybór jest “tylko” dobry, a który najlepszy, decydują niuanse. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach – nie sprawdzaj ich na dziesiątkach stron telekomów, lecz porównaj je w porównywarce GSM!

Ranking internetu mobilnego – Październik 2023

Ranking ofert na telefon komórkowy Październik 2023

źródło zdjęć: Pixabay.com

 

Autor: Łukasz

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *