Najtańszy abonament Grudzień 2023

Każdy chciałby mieć najtańszy abonament komórkowy. Gdyby sprawa rozbijała się jedynie o cenę, to każdy wybierałby po prostu najniższy abonament dostępny na rynku. Jednak dla każdego najtańszy, znaczy co innego.

Najtańszy abonament 

Każdy chciałby mieć najtańszy abonament komórkowy. Gdyby sprawa rozbijała się jedynie o cenę, to każdy wybierałby po prostu najniższy abonament dostępny na rynku. Jednak dla każdego najtańszy, znaczy co innego.

Dla jednego użytkownika ważne jest aby mieć dużo Internetu. Inny natomiast będzie szukał przede wszystkim rozmów. Jeszcze inny będzie przede wszystkim wykorzystywał telefon do wysyłania wiadomości. Znajdą się też tacy, dla których najtańszą ofertą brana pod uwagę będzie oferta nielimitowana. Nie możemy także zapomnieć o osobach, szczególnie starszych, które telefon traktują tylko i wyłącznie jako narzędzie do odbierania rozmów lub wiadomości.

Mając tak trudny orzech do zgryzienia, trzeba także uwzględnić nasze potrzeby w kwestii wyboru bądź braku zakupu nowego sprzętu. Również istotną kwestią jest to, czy mamy już jakieś usługi w danej sieci, czy kupujemy po prostu nowy abonament.
Podchodząc do wyboru nowego abonamentu musimy również odpowiedzieć na pytanie, czy jesteśmy w stanie związać się z danym operatorem na dłuższy okres, czy też szukamy tylko umów na czas nieokreślony. W takim wypadku z automatu odpadają oferty z telefonem – gdyż te są niemalże zawsze podpisywane z określonym obowiązkiem czasowym.

Rzecz, na którą warto również poświęcić trochę czasu przed podpisaniem umowy jest zasięg wybranego operatora. Co z tego, że wybierzemy najtańszą ofertę na rynku, jeżeli po przyjściu do domu nie będziemy mogli z niej korzystać? Dlatego jak już znajdziemy ofertę, warto wcześniej chociażby sprawdzić, gdzie dany operator posiada rozmieszczone w naszej okolicy nadajniki. A już najlepiej, jeżeli wcześniej kupimy starter danego operatora i po prostu poużytkujemy go przez okres przykładowo dwóch tygodni, w miejscu gdzie mieszkamy lub najczęściej będziemy z niego korzystać. Takie podejście pozwoli nam na wyeliminowanie niepotrzebnego stresu i marnowanie czasu.

Najtańszy abonament bez telefonu

Na początku zajmijmy się najtańszymi abonamentami bez telefonu. Takie podejście daje możliwość wyboru oferty bezterminowej na abonament. Dzięki temu w każdej chwili będzie można z niej zrezygnować jeżeli okaże się, że z jakiś przyczyn nie będziemy chcieli z niego korzystać. Takim powodem może być jakość usług lub brak zasięgu. Szczególnie tego pierwszego elementu nie jesteśmy w stanie sprawdzić, przed wyborem najtańszej oferty abonamentowej.

W zestawieniu będą uwzględnieni także operatorzy wirtualni, gdyż przeważnie to oni mogą zaproponować najtańszą ofertę bez telefonu. Mogą zaproponować takie, a nie inne warunki miedzy innymi dlatego, że najczęściej nie posiadają rozwiniętej sieci salonów stacjonarnych. Wszystko odbywa się poprzez stronę internetową. Karta SIM i umowa do podpisania przychodzi poprzez kuriera. Może być to pewne utrudnienie dla niektórych osób. Jednak czasem niższy abonament jest wart zachodu. Jakie jest więc najlepszy abonament?


 

Sieć Otvarta proponuje abonament już za 7,99 zł miesięcznie w ofercie O!Najtańsza. Co ciekawe jest to umowa na czas nieokreślony, więc w każdej chwili można z niej zrezygnować. Wszelkie formalności można załatwić poprzez stronę internetową. A co można dostać w ramach tak niskiego abonamentu?

 • 60 minut na rozmowy komórkowe i stacjonarne
 • Nielimitowane rozmowy w sieci
 • Brak SMS/MMS – 0,19 gr./wiadomość
 • 2 GB transmisji danych

Idź do OTVARTA

Taki abonament to zdecydowanie ciekawa opcja dla wszystkich tych, którzy szukają najtańszego telefonu, głównie do odbierania lub sporadycznego sprawdzenia informacji w Internecie. W przypadku tej oferty należy dodać, że opłata aktywacyjna wynosi 24 zł. Usługi w wybranym pakiecie działają tylko na terenie naszego kraju.

Najtańszy abonament bez telefonu bez limitu


 

Co ciekawe Otvarta ma również, za niewielką dopłatą, ofertę na nielimitowane rozmowy. W wariancie O!Najlepsza! miesięczny rachunek wynosi 13,99 zł. W ramach tej oferty dostaje się:

 • Nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne
 • Brak SMS/MMS – 0,19 gr./wiadomość
 • 11 GB transmisji danych

Idź do OTVARTA

Zatem jeżeli istnieje potrzeba rozmów i wyższego pakietu internetowego, ta oferta warta jest zastanowienia. Pozostałe parametry są zbieżne z najtańszym abonamentem komórkowym w tej sieci. Zatem tutaj również płacimy jednorazową opłatę aktywacyjna w wysokości 24 zł. Tak samo wymienione pakiety działają na terenie naszego kraju.


 

Kolejna propozycja pochodzi od Nju Mobile. Jest to submarka sieci Orange, która działa na zasadach wirtualnego operatora. Wszelkie formalności również powinno udać się załatwić poprzez stronę internetową, ewentualnie z pomocą konsultanta. Kartę SIM i umowę odbieramy od kuriera, któremu pozostaje podpisany przez nas egzemplarz. A co takiego ma do zaoferowania ta sieć? Miesięcznie rachunek za najtańszy abonament wynosi maksymalnie 19 zł. Dlaczego maksymalnie? Bo jeżeli nie korzystamy zbyt dużo to płacimy kwotę minimalną, czyli 9 zł. Oferta została skonstruowana w następujący sposób:

 • 19 gr./min – maksymalnie 19 zł
 • SMS – 0,9 gr. MMS – 19 gr./maksymalnie 19 zł.
 • Od 1 GB do 3 GB transmisji danych w zależności od stażu (19 gr./1 Mb – maksymalnie 19 zł.)

Idź do NJU

Co istotne, powyższe pakiety obowiązują również w krajach Unii Europejskiej. Więc nic nie szkodzi, aby z usług korzystać za granicą. Kwota minimalna obowiązuje przez pierwsze 3 pełne miesiące od podpisania umowy. Po tym okresie opłata miesięczna może wynieść nawet 0 zł jeżeli nie korzystamy z numeru. Jednak taka sytuacja może trwać maksymalnie 5 okresów rozliczeniowych, gdyż w przypadku dłuższej nieobecności numer automatycznie zostanie zmigrowany do oferty na kartę.


 

Kolejna propozycja najtańszego abonamentu pochodzi od Plusha. To również submarka znanej sieci komórkowej. Tym razem jednak jest to sieć Plus. Tutaj również za miesięczny abonament będziemy płacić naprawdę niewielką kwotę. Koszt takiej oferty wynos 10 miesięcznie. A co „pluszak” ma do zaoferowania?

 • Nielimitowane SMS-y i MMS-y
 • 1 GB transmisji danych
 • Brak rozmów – rozmowy do wszystkich sieci 29 gr/min
 • W przypadku korzystania z aplikacji Facebook nie jest pobierana transmisja danych

Idź do PLUSH

Jak więc widać, jest to oferta przede wszystkim dla tych, którzy wysyłają wiadomości i sporadycznie korzystają z Internetu, ewentualnie dużo z aplikacji Facebook. Tutaj opłaca się po prostu odbierać połączenia. Formalności tradycyjnie załatwimy przez stronę internetową, a opłata za aktywacje nie jest pobierana. Oczywiście umowa jest na czas nieokreślony.


 

Następna propozycja należy do sieci Premium Mobile. Ta oferta jest o tyle ciekawa, że w zasadzie tutaj za kwotę 16,70 zł miesięcznie otrzymuje się w wielu aspektach ofertę nielimitowaną. Zatem jak skonstruowana jest oferta FreedomPL?

 • Nielimitowane rozmowy komórkowe w Polsce
 • Nielimitowane SMS-y
 • 3 GB transmisji danych
 • 0,29 gr/min. na stacjonarne
 • 0,29 gr/szt. MMS

Idź do PremiumMobile

Reklama

Jeżeli istnieje potrzeba sporej ilości rozmów i wysyłania SMS-ów, od czasu do czasu korzystania z Internetu, może się okazać, że ta oferta spełni kryteria poszukiwania najtańszego abonamentu bez telefonu. Warto tutaj pamiętać, że do pierwszej faktury doliczona jest jednorazowa opłata aktywacyjna wynosząca 29 zł.

Najtańszy abonament z telefonem

A co jeżeli trzeba znaleźć najtańszą ofertę z telefonem jako niezbędnym elementem? Generalnie zasada jest taka, że najbardziej opłaca się brać osobno abonament i osobno zdecydować się na zakup telefonu na wolnym rynku. Ale nie każdy ma czas i chęć szukania dwóch różnych ofert, dlatego można zdecydować się na kupno najtańszego abonamentu z telefonem. Trzeba również pamiętać, że oferta z telefonem będzie praktycznie zawsze kontraktem terminowym.


 

Na początek można rozejrzeć się za ofertą u „pluszaka”. Plush oferuje również umowy terminowe z telefonem. Umowę w tym wypadku podpisujemy na 24 miesiące na sam kontrakt. Natomiast kwota za telefon rozłożona jest na tzw. raty. W tym wypadku okres karencji może wynieść nawet 36 miesięcy. Podstawowy koszt tak skonstruowanej oferty wynosi 25 zł miesięcznie plus kwota za telefon. Tutaj kwoty mogą być różne, gdyż zależne są od klasy wybranego sprzętu. W jej ramach dostajemy:

 • Nielimitowane połączenia komórkowe i stacjonarne
 • Nielimitowane SMS-y i MMS-y
 • 15 GB transmisji danych
 • Nielimitowana transmisja danych dla wybranych aplikacji społecznościowych

Idź do PLUSH

W przypadku zdecydowania się na tą, ofertę, również wszelkie formalności można załatwić za pomocą strony internetowej. W tym wypadku nie zostanie także pobrana żadna opłata aktywacyjna.


 

Możemy także zdecydować się na najtańszą z dostępnych ofert abonamentowych fioletowego operatora jakim jest Play. Tutaj możemy wybrać Formułę S, gdzie najniższa łączona opłata wyniesie 45 zł miesięcznie. Umowa podpisywana jest na 24 miesięcy. Natomiast tzw. raty możesz rozłożyć na 24, 36 lub 48 miesięcy. Łączna kwota całego kontraktu zależy oczywiście od tego, jak się nam uda taką ofertę skonfigurować. Natomiast w ramach Formuły S dostajemy:

 • Nielimitowane połączenia komórkowe i stacjonarne
 • Nielimitowane SMS-y i MMS-y
 • 3 GB transmisji danych

Idź do PLAY

Jest to zatem w pełni nielimitowany abonament z niewielkim pakietem internetowym. Ta oferta jest o tyle bardziej komfortowa, że oferuje ją jeden z klasycznych operatorów. Możemy zatem zamówić ją przez Internet. Ale możemy równie dobrze podejść do salonu stacjonarnego i tam załatwić wszystkie formalności.


 

W poszukiwaniu najtańszej oferty z telefonem warto także zajrzeć do Orange. Pomarańczowy operator proponuje Plan Mobilny w kwocie 35 zł miesięcznie. Oczywiście do tej oferty możesz dobrać smartfona. Będzie on natomiast, podobnie jak u innych operatorów, rozliczony w tzw. ratach. Zatem w zależności od tego, jaki smartfon zostanie wybrany, taka kwota będzie widniała na miesięcznym rachunku. W ramach abonamentu do wykorzystania są:

 • Nielimitowane połączenia komórkowe i stacjonarne w kraju i UE
 • 20gr. za SMS/MMS w kraju i UE
 • 3 GB transmisji danych

Idź do ORANGE

Jak więc widać, ta oferta również jest raczej dla osób, które więcej rozmawiają i praktycznie nie korzystają z wiadomości. Pakiet 3 GB Internetu powinien wystarczyć na spokojne użytkowanie. Natomiast trzeba tutaj także pamiętać o opłacie aktywacyjnej, która wynosi 50 zł i jest jednorazowo dorzucana do pierwszego rachunku.


 

Tani abonament z telefonem w podstawowej wersji oferuje również sieć Plus. Najtańszy wariant abonamentu oferowany jest za 30 zł miesięcznie. Umowa podpisywana jest na 24 miesiące. Do tej kwoty oczywiście należy doliczyć cenę za smartfona, która w zależności od sprzętu jaki wybierzesz, zostaje podzielona na „raty” i dorzucona do kwoty abonamentu. Tutaj o tyle jest wygodnie, że można ów opłatę rozłożyć na 24, 36 lub 48 miesięcy. W ramach abonamentu natomiast dostajesz:

 • Nielimitowane połączenia komórkowe i stacjonarne w kraju i UE
 • Nielimitowane SMS-y/MMS-y w Polsce i UE
 • 2 GB transmisji danych

Idź do PLUS

Tutaj również możesz zdecydować się na podpisanie umowy poprzez stronę internetową. Możesz także wybrać się do najbliższego salonu stacjonarnego i tam załatwić wszystkie formalności związane z umowy. Prosto i wygodnie.

 

Wszystkie do tej pory oferty najtańszego abonamentu komórkowego rozpatrywaliśmy indywidualnie. Pamiętaj jednak, że musisz jeszcze rozpatrzyć kilka kwestii, o którym wspominaliśmy już we wstępie. Mianowicie, jeżeli posiadasz już jakąś usługę u danego operatora, może okazać się że będzie miał do zaoferowania dla ciebie indywidualny rabat i to właśnie on zaoferuje najtańszą ofertę. Wszystkie duże sieci są w stanie zaproponować ofertę łączoną.

Najlepsza oferta na abonament?

Najtańszy abonament telefoniczny to nie taka prosta sprawa. Jednak przy odrobinie rozeznania na rynku i przejrzenia własnych potrzeb, spokojnie taką ofertę można znaleźć. Na szczęście żyjemy w czasach gdzie jest sporo ofert operatorskich zarówno operatorów klasycznych jak i indywidualnych. Dlatego każdy powinien znaleźć swoją najtańszą ofertę abonamentową.

źródło zdjęć: Pixabay.com

Najlepsza oferta na kartę Październik 2023

Ranking najlepszy internet stacjonarny Październik 2023

Porównanie ofert operatorów Październik 2023

Autor: Wojciech Płuciennik

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *